Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie lubuskim w styczniu 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.01.2023
Częstotliwość wydania: Miesięczna

W styczniu br. ogólny klimat koniunktury oceniany jest pozytywnie jedynie w sekcjach: transport i gospodarka magazynowa oraz informacja i komunikacja. W pozostałych obszarach działalności gospodarczej formułowano oceny niekorzystne, ale w większości lepsze niż w grudniu ub. r. Znaczna poprawa nastrojów była widoczna w opinii wyrażonej przez podmioty prowadzące działalność usługową w zakresie zakwaterowanie i gastronomia – największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o 28,9 w porównaniu z poprzednim miesiącem. W przypadku budownictwa oceny koniunktury są gorsze niż w grudniu minionego roku.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz odnoszących się do procesów cenowych (wyniki w Aneksie).

Przekroje: województwo

Wyjdź z archiwum

Do góry