Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konkursy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
18.09.2020
   

Konkursy

Migawka z Powszechnym Spisem Rolnym

Zapraszamy mieszkańców województwa lubuskiego do udziału w konkursie pn. „Migawka z powszechnym Spisem Rolnym”.

Konkurs trwa od 10 do 23 listopada 2020 r. i przedłużony do 30 listopada br. Kierowany jest do pełnoletnich mieszkańców województwa lubuskiego. Zadanie polega na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego samochód oznaczony naklejką Powszechnego Spisu Rolnego 2020 (poza jego miejscem stałego parkowania) i wysłaniu go na adres e-mail A.Krol@stat.gov.pl.

W każdym dniu trwania Konkursu Organizator nagrodzi uczestnika, który jako pierwszy wyśle zdjęcie.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody. Szczegóły i kryteria konkursu znajdziecie w regulaminie.

Powodzenia!

Co wiem o rolnictwie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Co wiem o rolnictwie”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7-8 uczęszczających do szkół podstawowych oraz uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, zlokalizowanych na terenie województwa lubuskiego. Aby wziąć udział w konkursie należy w dniach 9-13 listopada br. wejść na stronę internetową https://forms.gle/PaiwmEfNrpJGRtSG7 i korzystając z zamieszczonego tam formularza konkursowego odpowiedzieć prawidłowo na 3 pytania, które codziennie o godzinie 9:00, będą w nim zamieszczane.

Do wygrania są atrakcyjne i cenne nagrody.

Szczegóły i kryteria konkursu znajdziecie w regulaminie.

Gminne zawody piłkarskie

II edycja konkursu za nami!

Lista zwycięzców dostępna tutaj

Rozpoczynamy II edycję konkursu “Gminne zawody „piłkarskie”” organizowanego przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze.

Celem konkursu jest zachęcenie rolników do aktywnego uczestnictwa w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 poprzez dokonanie samospisu na stronie https://spisrolny.gov.pl.

Gminy z województwa lubuskiego, w których procentowy udział liczby gospodarstw spisanych metodą samospisu w ogólnej liczbie gospodarstw rolnych w gminie będzie najwyższy otrzymają nagrody. Aby wziąć udział w rywalizacji konkursowej nie trzeba się rejestrować, wystarczy że rolnicy spiszą się przez Internet na stronie spisrolny.gov.pl. Wyniki z podaniem zwycięskich gmin ogłosimy 23 listopada br. na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze!

Szczegóły i kryteria konkursu znajdziecie w regulaminie.

Praca rolnika oczami dzieci

Prace finalistów konkursu można zobaczyć tutaj.
Galeria wszystkich nadesłanych prac dostępna tutaj.

Konkurs przeznaczony był dla placówek wychowania przedszkolnego, zlokalizowanych na terenie województwa lubuskiego i polega na wykonaniu przez wychowanków przedszkola wspólnej pracy plastycznej, która związana jest z tematyką rolnictwa (np. prace polowe, uprawy, sady, hodowla zwierząt gospodarskich, maszyny rolnicze, zabudowania gospodarcze lub inne przedmioty czy osoby, kojarzące się z rolnictwem), dowolną techniką plastyczną i z wykorzystaniem dowolnych materiałów.

Szczegóły i kryteria konkursu znajdziecie w regulaminie.

Do góry