Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

TYDZIEŃ STATYSTYCZNY „W lubuskim Liczy się każdy!”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
12.03.2021
 

Informacja prasowa

TYDZIEŃ STATYSTYCZNY
„W lubuskim Liczy się każdy!”
 

02 marca 2020 r.


 

15-19 marca

TYDZIEŃ STATYSTYCZNY

 

W ramach obchodów Dnia Statystyki Polskiej, Urząd Statystyczny w Zielonej Górze w dniach 15-19 marca br. organizuje Tydzień Statystyczny – wydarzenie o charakterze cyklicznym skierowane do różnych grup społeczeństwa w regionie.

   
     

Tegoroczne hasło przewodnie: W lubuskim Liczy się każdy!” nawiązuje do rozpoczynającego się 1 kwietnia br. Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. W poszczególnych dniach Tygodnia Statystycznego odbędą się spotkania on-line kierowane do różnych grup odbiorców informacji o NSP 2021. Wydarzenie rozpocznie się od zajęć dla młodzieży szkolnej przygotowanych przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych:

  • 15.03.2021 r. „Zielone” lubuskie! O ludności i warunkach życia w NSP 2021” – zajęcia edukacyjno-informacyjne z konkursem dla uczniów szkół ponadpodstawowych
  • 16.03.2021 r. „Lubuskie naj! Najbardziej zalesione! Najmniej zaludnione w Polsce! Co wiemy o regionie?” – zajęcia edukacyjno-informacyjne z konkursem dla uczniów szkół podstawowych

W kolejnych dniach odbędą się seminaria on-line:

  • 17.03.2021 r. seminarium pn. „Raz na 10 lat! NSP 2021” kierowane do przedstawicieli Gminnych Biur Spisowych i Starostw Powiatowych z województwa lubuskiego.
    W seminarium udział wezmą między innymi: Prezes Głównego Urzędu Statystycznego Dominik Rozkrut, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Wójtowie i Burmistrzowie z gmin województwa lubuskiego oraz eksperci z Głównego Urzędu Statystycznego w zakresie organizacji i promocji NSP 2021.
  • 18.03.2021 r. seminarium pn. „Liczy się każdy! NSP 2021” – kierowane do przedstawicieli instytucji i przedsiębiorców z województwa lubuskiego. Podczas spotkania zostaną przekazane najważniejsze informacje dotyczące idei spisu oraz metod realizacji badania. W sposób szczególny zostanie podkreślone znaczenie szeroko prowadzonej promocji spisu oraz rola regionalnych instytucji i przedsiębiorstw w procesie promocji i popularyzacji idei spisu. W seminarium udział wezmą między innymi: przedstawiciele Wojewódzkiego Biura Spisowego raz eksperci z Głównego Urzędu Statystycznego w zakresie organizacji i promocji NSP 2021.
  • 19.03.2021 r. seminarium pn. „Polskie Towarzystwo Statystyczne Ambasadorem NSP 2021” – spotkanie z członkami PTS o/Zielona Góra.
 

 

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Urzędu:
Urząd Statystyczny w Zielonej Górze / Edukacja statystyczna / Wydarzenia / Tydzień Statystyczny 2021


 

 

 

   

Współpraca z Mediami:

tel.: (+48 68) 322 31 12

faks.: (+48 68) 325 36 79

e-mail: SekretariatUSZGR@stat.gov.pl

 

zielonagora.stat.gov.pl

@zielonaGoraSTAT

@UStatZielonaGora


   


Do góry