Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja prasowa - sytuacja gospodarcza w województwie lubuskim w sierpniu 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.09.2015

  • Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ukształtowała się na poziomie 39,4 tys. i zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem – o 2,2% (tj. o 0,9 tys.) oraz w skali roku – o 18,6% (tj. o 9,0 tys.).
  • Stopa bezrobocia wyniosła 10,8% i była niższa zarówno od notowanej w poprzednim miesiącu (o 0,2 p. proc.), jak i w analogicznym okresie ub. roku (o 2,3 p.proc.).
  • Stopa bezrobocia w powiatach województwa lubuskiego kształtowała się w granicach od 5,2% w mieście Gorzów Wlkp. do 18,6% w powiecie strzelecko-drezdeneckim. W porównaniu z sierpniem ub. roku stopa bezrobocia obniżyła się we wszystkich powiatach, w największym stopniu w powiecie nowosolskim (o 3,6 p.proc.) oraz słubickim (po 3,5 p.proc.).
  • Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu br. wyniosło 3411,94 zł i było wyższe w skali roku o 3,6% (wobec wzrostu o 3,4% przed rokiem).
  • Notowano wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w relacji do analogicznego miesiąca ub. roku o 2,1% (wobec wzrostu przed rokiem o 14,6%).
  • Odnotowano wzrost produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej na terenie województwa o 14,9% (wobec spadku przed rokiem o 20,2%)
  • Sprzedaż detaliczna zwiększyła się w skali roku o 6,9% (wobec spadku przed rokiem – o 3,2%).


Więcej informacji znajdą Państwo w Komunikacie o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa lubuskiego w sierpniu 2015 r., który został zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

Do góry