Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bezrobotni oraz stopa bezrobocia w województwie lubuskim w lutym 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
26.02.2013

BEZROBOTNI ORAZ STOPA BEZROBOCIA

W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM W LUTYM 2013 R.

  •  W końcu lutego br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ukształtowała się na poziomie 66,6 tys. i zwiększyła się w skali roku o 2,2% (w kraju odnotowano wzrost liczby bezrobotnych o 7,8%).
  •  Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 17,0%, tj. wzrosła o 0,3 p. proc. wobec notowanej przed rokiem. W kraju stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 14,4%, tj. o 0,2 p. proc. wyższym niż w analogicznym okresie ub. roku. Wyższą stopę bezrobocia od notowanej w Lubuskiem zarejestrowano w czterech województwach (podkarpackim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz warmińsko – mazurskim).
  •  W końcu listopada br. w województwie lubuskim najwyższą stopę bezrobocia zanotowano w powiatach: strzelecko –drezdeneckim (27,3%), nowosolskim (26,3%), żagańskim (26,0%), i krośnieńskim (25,9%). Najniższa stopa bezrobocia była w miastach na prawach powiatu: w Zielonej Górze (8,7%) oraz Gorzowie Wlkp. (10,6%), a także w powiecie świebodzińskim (13,4%).
  •  W Polsce najniższą stopę bezrobocia odnotowano w Poznaniu (4,7%) oraz w Warszawie (4,8%), a najwyższą w powiecie Szydłowieckim – 38,9% (woj. mazowieckie).

Pliki do pobrania

Bezrobocie ...
Bezrobocie 4.80 MB
Do góry