Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przedłużenie obowiązywania stopnia alarmowego CHARLIE-CRP, wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO 2

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.12.2022

UWAGA! od dnia 1 grudnia 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 28 lutego 2023 roku do godz. 23:59 na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony stopień alarmowy CHARLIE-CRP (jest to przedłużenie okresu obowiązywania 3. stopnia alarmowego CHARLIE-CRP ).

W związku z powyższym należy zachować zwiększoną czujność w stosunku do mogących wystąpić w systemach teleinformatycznych statystyki publicznej zdarzeń, które odbiegają od normy, zakłócają bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej lub zagrażają dostępności świadczonych usług elektronicznych.

 

W związku z możliwością wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, od dnia 1 grudnia 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 28 lutego 2023 roku do godz. 23:59 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony drugi stopień alarmowy BRAVO (jest to przedłużenie okresu obowiązywania 2. stopnia alarmowego BRAVO).

W związku z powyższym proszę o zachowanie zwiększonej czujności w stosunku do osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia oraz w stosunku do stanów odbiegających od normy. Przypadki  zauważenia: nieznanych pojazdów na terenie obiektu US, porzuconych paczek i bagaży lub jakichkolwiek innych oznak nietypowej działalności należy zgłaszać na adres lub na numer telefonu 68 322 31 15, 68 322 31 12.


FORMY ZDARZEŃ O CHARAKTERZE TERRORYSTYCZNYM

Urządzenia i materiały wybuchowe
Sprawca za pomocą materiałów wybuchowych dąży do zabicia jak największej liczby osób lub zniszczenia największej liczby osób lub zniszczenia konkretnego obiektu. Najbardziej narażone na tego typu ataki są ciągi komunikacyjne, wydarzenia publiczne oraz miejsca i budynki użyteczności publicznej. Sprawca może dysponować więcej niż jednym ładunkiem wybuchowym, dlatego nigdy nie można wykluczyć kolejnych eksplozji w podobnym czasie i miejscu.

Uzbrojony sprawca
Jedną z form zdarzenia o charakterze terrorystycznym jest działanie uzbrojonego sprawcy. Najczęściej przybiera ono formę ataku tzw. „masowego zabójcy” lub sytuacji zakładniczej. Atak "masowego zabójcy" może przerodzić się w sytuację zakładniczą i odwrotnie.

Czynniki skażenia
Czynniki skażenia czyli substancje chemiczne, biologiczne, radiacyjne i nuklearne (CBRN). Najpopularniejszą formą ataku terrorystycznego przy wykorzystaniu czynników skażenia jest przesłanie ich za pomocą przesyłki pocztowej.

Cyberterroryzm
Mianem cyberterroryzmu można określić takie działania jak: ataki hakerskie, kradzież danych, infekowanie stron internetowych i systemów w celu uzyskania środków finansowych na działalność lub ataki terrorystyczne, a także prowadzenie działań propagandowych i radykalizacyjnych.

Do góry