Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Europejskie badanie warunków życia ludności (EU-SILC)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
04.05.2022

W dniach 21.04-30.06.2022 r. Urzędy Statystyczne realizują Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC). Celem badania jest pozyskanie aktualnych i porównywalnych na poziomie krajów Unii Europejskiej danych dotyczących dochodów, ubóstwa, wykluczenia społecznego i innych aspektów warunków życia. Gospodarstwa domowe, poprzez udział w badaniu panelowym przez kolejne 4 lata, umożliwiają uzyskanie pełniejszych danych o ich sytuacji, z uwzględnieniem zmian, jakie zaszły w tym okresie w tej samej grupie wylosowanych gospodarstw domowych.

Dodatkowo przy badaniu zasadniczym co roku  realizowane są badania modułowe, których tematyka  porusza istotne z punktu widzenia funkcjonowania społeczeństwa zagadnienia, mające  wpływ na warunki życia gospodarstw domowych i osób je tworzących. W 2022 r. będą to uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym oraz  styl życia i determinanty zdrowia.

Uzyskane wyniki wraz z danymi z badania zasadniczego pozwolą na szerszą analizę sytuacji gospodarstw domowych na terenie całej Unii Europejskiej.

Badanie realizowane jest przez ankieterów statystycznych metodą wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego.

Wyniki badania w formie zbiorczych analiz  prezentowane są w publikacjach wydawanych przez Główny Urząd Statystyczny i EUROSTAT (Urząd Statystyczny Unii Europejskiej) w formie papierowej oraz elektronicznej:

Warunki życia;

Dochody i warunki życia ludności Polski;

Dziedzinowa Baza Wiedzy;

EUROSTAT.

Do góry