Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Badanie ankietowe SSI-10

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
14.03.2019

W dniach od 18 marca do 31 maja 2019 r. realizowane będzie reprezentacyjne badanie ankietowe SSI-10 dotyczące wykorzystania technologii informacyjno-telekomunikacyjnych (ICT) w gospodarstwach domowych.

Badanie przeprowadzane jest przez Główny Urząd Statystyczny raz w roku.

Do osób wylosowanych do badania został wysłany list Prezesa GUS z niezbędnymi informacjami dotyczącymi badania.

Wychodząc naprzeciw nowym technologiom GUS wprowadza możliwość samodzielnego wypełnienia ankiet przez Internet.

W dniach 18 marca – 7 kwietnia 2019 zostanie udostępniona strona internetowa z linkiem do aplikacji, w której po wprowadzeniu loginu i hasła (zawarte w liście) będzie można samodzielnie wypełnić ankietę dla gospodarstwa domowego oraz jego członków. (w wyznaczonym terminie formularz będzie dostępny na stronie internetowej https://cs.stat.gov.pl/ssi-10/)

Po tym terminie tj. od 8 kwietnia do 31 maja, dla osób, które nie skorzystają z samodzielnego wypełnienia ankiety, badanie realizowane będzie metodą bezpośredniego wywiadu tj. przez osobisty kontakt ankietera GUS ze wspomaganiem komputerowym (metoda CAPI).

(Każdy z naszych ankieterów posiada legitymację i upoważnienie wydane przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze).

Weryfikacji tożsamości ankietera można dokonać dzwoniąc do właściwego urzędu statystycznego na nr telefonu podanego na stronie http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2019/Kontakt.htm

Celem badania jest zebranie danych o wyposażeniu i wykorzystaniu przez gospodarstwa domowe i osoby indywidualne nowoczesnych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, w tym komputerów i Internetu, a także zaawansowanych usług dostępnych w Internecie oraz w sieciach telefonii komórkowej.

Dane zebrane podczas wywiadów pozwolą ocenić stan rozwoju społeczeństwa informacyjnego w regionie i na terenie kraju oraz umożliwią obserwowanie efektów działań podejmowanych przez instytucje krajowe i organizacje międzynarodowe.

Uzyskane informacje będą chronione tajemnicą statystyczną, dane są poufne i podlegają szczególnej ochronie.


Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu.Lista osób do kontaktu.

Więcej informacji o prowadzonych przez statystykę publiczną badaniach ankietowych.

Statystyczne badania ankietowe w 2019 r.

Do góry