Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Europejskie badanie EU-SILC

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.03.2018

W dniach  od  3 kwietnia  do 22 czerwca 2018 r. przeprowadzane jest na terenie całego kraju Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności  EU-SILC.

Reprezentacyjne badanie ankietowe EU-SILC dotyczy prywatnych gospodarstw domowych, a realizowane jest techniką bezpośredniego wywiadu z respondentem. Jeśli  Państwa gospodarstwo domowe zostało wylosowane do badania to otrzymają Państwo list  Głównego Urzędu Statystycznego, będący zaproszeniem do udziału w badaniu.

W  związku z tym, być może do Państwa gospodarstwa zawita jeden z ankieterów Urzędu Statystycznego i poprosi o udzielenie odpowiedzi na zadane pytania. Bardzo prosimy o przychylność wobec ankietera i życzliwą współpracę.

 ( Każdy z naszych ankieterów posiada legitymację i  upoważnienie  wydane przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze).

Badane są cechy demograficzne respondentów, uczestnictwo w procesie edukacji, stan zdrowia, warunki mieszkaniowe, aktywność ekonomiczna, poziom  i  źródła dochodów, uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym.

Badanie EU-SILC stanowi podstawowe źródło informacji pozwalające na porównanie krajów członkowskich Unii Europejskiej w zakresie warunków życia ludności i umożliwia monitorowanie postępu w zwalczaniu ubóstwa i wykluczenia społecznego w tych krajach.

Informacje zebrane podczas wywiadów będą chronione tajemnicą, dane są poufne i podlegają szczególnej ochronie, a uzyskane dane wykorzystane będą jedynie do analiz zbiorczych.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu.


Lista osób do kontaktu.

Więcej informacji o prowadzonych przez statystykę publiczną badaniach ankietowych.

Statystyczne badania ankietowe w 2018 r.


Do góry